دکتر احمد حیدری

موضوع مقاله رشته ادبیات عرب - اختیار موضوع مقال فرع اللغة العربیة و آدابها - انتخاب موضوع مقاله زبان وادبیات عرب

پنجشنبه 14 آبان 1394 11:54 ب.ظ

نویسنده : دکتر احمد حیدری
ارسال شده در: انتخاب موضوع مقاله رشته زبان وادبیات عربی - انتخاب موضوع پایان نامه رشته زبان وادبیات عربی ،


انتخاب موضوع مقاله رشته زبان وادبیات عربی

بخش اول

- نکته اول در انتخاب موضوع، زیبایی ظاهری ودلربایی آن است؛ به گونه ای که در مرحله اول هیئت تحریریه مجله را مجاب به ارسال مقاله به داور گردد.

به عنوان نمونه آیا موضوعی مانند : « تصویر سپاه در اشعار عاشقانه عنتره» بیشتر مخاطب را جذب می کند یا « تصاویر سپاهی گری در عاشقانه های عنتره»؟؟؟؟؟؟ قطعا موضوع همان موضوع است و مطالب بحث شده کاملا یکسان است اما سلیقه به خرج بردن در انتخاب موضوع بسیار مهم است؛ هرچند مقاله محتوای بسیار عمیقی نداشته باشد.

- نکته دوم : عنوان باید گویا، وتا حد توان موجز باشد، به گونه ای که خواننده با نگاه به عنوان از روش کار شما مطلع شود: مثلا :

موضوع : « سورة الرحمن؛ دراسة أسلوبیة» در این عنوان کوتاه مخاطب به خوبی می داند که دراین مقاله به دنبال چیست؟ قطعا مباحث مربوط به نشانه شناسی، رمز، بینامنیت و... را در این مقاله جستجو نخواهد کرد. اما به عنوان نمونه مقاله ای با موضوع: « الابداع فی الشعر العباسی» : در این مقاله بخاطر ابهام موجود در عنوان نمیتوان انتظار مشخصی از آن داشت و این گونه است که داور به محض دیدن عنوان، آن را رد می کند.

احمد حیدری - دانشجوی دکتری زبان وادبیات عربی دانشگاه خلیج فارس بوشهر.

 تاریخ 15 / 08 / 1394

كلمات كلیدی : انتخاب موضوع مقاله رشته ادبیات عرب – مقاله علمی پژوهشی زبان وادبیات عربی – انتخاب موضوع مقاله شعر و نثر عربی – انتخاب موضوع پایان نامه ادبیات عرب
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: جمعه 15 آبان 1394 11:48 ق.ظپذیرش ترجمه از عربی به فارسی -- ترجمه از فارسی به عربی* با من تماس بگیرید 09179738783 AHMAD.HEYDARI.PGU@GMAIL.COM .. فراموش نکنید با کلیک کردن ما را در گوگل محبوب کنید. با تشکر و سپاس فراوان از نگاه پرمحبت شما


دريافت كد گوگل پلاس

دریافت کد گوگل پلاس

آمارگیر وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic